Kolay temizliğin yolları!

Evi kısa sürede temiz göstermenin 10 yolu

Eviniz hiç müsait değilken misafir ağırlamak zorunda kaldığınızda bu pratik evi temiz gösterme yolları sizi kurtarabilir.Evi kısa sürede temiz göstermenin 10 yolu
Çat kapı misafir gelme ihtimaline karşı evinizi her zaman temiz tutmalısınız. Ama değilse de pratik bir şekilde evinizi temiz göstermenin yolları da var tabii ki. 

Eviniz hiç de müsait değilken bir arkadaşınız aradı ve size geleceğini söyledi. Üstelik temizlik için pek de vaktiniz yok! Hemen paniğe kapılmayın. Biraz aceleci, biraz gösterişe yönelik olsa da evi daha temiz gösterebilirsiniz...

İşte kısa sürede evi temiz göstermenin yolları:

1- Mobilyalar


Koltuk ve iskemle minderlerini ters yüz etmek en kolay kandırmacalardan biridir. Lekeli döşemeler için ise, özellikle kol dayama ve kullanımı çok olan alanların etrafında, dekoratif bir battaniye kullanılabilir. Lastik bir eldivenin parmak uçlarını ıslatarak hayvan tüyleri ve saçları da kolaylıkla bulup toplayabilirsiniz yine mobilya döşemelerinde. Yastıkları kabartmayı unutmayın.

2- Halı ve kilimler

Yapabiliyorsanız mutlaka süpürün, bu halı liflerinin kabarmasına sebep olur. Kilimleri silkeleyebilirsiniz. Yine evde hayvan besliyor iseniz, yapışkanlı rulo ile halı ve kilimler üzerinden hızla geçebilirsiniz. Lekeleri halı varsa, stratejik olarak yerleştirilmiş kilim ile bunları örtbas etmeye çalışın.

3- Yerler

Hazır elektrikli süpürge ortaya çıkmışken, hızlıca çıplak yerlerin üzerinden geçmekte de fayda var. Kötü noktaların üzerine kilim atabilirsiniz. Islak bir bez ile hızlıca silmek de faydalı olabilir.

4- Lavabo ve küvet

Eğer yıkayabiliyorsanız bulaşıkları yıkayın; bulaşık makinesi varsa çalıştırmasanız da içine kaldırabilirsiniz. Daha sonra lavaboya biraz kabartma tozu veya limon suyu dökün. Banyoda da saçları topladıktan sonra lavaboya aynısını yapın. Duş perdesini ya da kabini kapatın. Sifonu çektiğinize emin olun. Ve yapabiliyorsanız el sabununu değiştirin.

5- Pencereler

Tozlu veya kirli görünebilir cam yüzeyler üzerinde hızlıca bir mikrofiber bez gezdirin ve sonra da perdeleri kapatın.

6- Mutfak tezgâhı ve masa

Tezgâh üzerindeki tüm dağınıklığı toplayıp, kutulara doldurabilir ve bu kutuları da misafirinizin girmeyeceği odalara kaldırabilirsiniz. Lekeli alanların üzerine bir şeyler yerleştirmek de bir seçenek.

7- Buzdolabı

Buzdolabını hızlıca temizlemenin bir yolu yok ama mutfağın geri kalan kısmı temiz görünür ise bu algıyı değiştirmekte faydalı olur. Yine de raflarda unuttuğunuz malzemelerden kurtulup, misafirlerinize sunacağınız içecekler için yer açmak fena fikir değil.

8- Parlak yüzeyler

Evdeki parlak yüzeyler özellikle dikkat çeker, buzdolabı kapağı, kahve sehpaları, bilgisayar ve tv ekranı gibi, bu alanları mikrofiber bir bez ile hızlıca silmek iyi olacaktır.

9- Koku

Kalorifer üzerine portakal kabuğu rendesi veya tarçın, karanfil ya da Hindistan cevizi gibi aromatik ve hoş baharatlardan herhangi birini koyun. Mum yakın. Ağır kokmayan oda spreylerinden faydalanın. Mümkünse taze çiçek bulundurun.

10- Son dokunuşlar

Ortalıkta duran kitap, dergi ve gazeteleri yerlerine yerleştirin. Mutfak ve banyodaki havluları değiştirin. Portmantodaki fazla ayakkabı ve montları kaldırın. Çöpü çıkarın. Misafirlerinizi ağırlamayı düşündüğünüz noktaya gidip oturun ve gözünüzden kaçmış bir şey olup olmadığına dikkat edin. Ve kullanılmayacak odaların kapılarını kapatın.

+6 Yıllık deneyim ile sizlere hizmet vermekten onur duyuyoruz. Bizi Hemen Arayın.